Oferta dla firm

Stworzyliśmy unikalną na polskim rynku małopolskim kompleksową ofertę związaną z pozyskiwaniem dotacji z Unii Europejskiej dla firm. W ramach programów unijnych przewidzianych na lata 2014 – 2020 polscy przedsiębiorcy dostaną rekordową ilość pieniędzy, jednak kolejka firm walczących o dotację będzie równie wielka i nie ma co ukrywać nie każda firma będzie miała równe szanse na uzyskanie dotacji unijnych.

Pierwsze nabory w Małopolsce już ruszyły. Dlatego warto się pospieszyć, i już dziś zrobić pierwszy krok, po to, aby już niebawem Twoja firma mogła się szybciej rozwijać dzięki pieniążkom pozyskanym z dotacji. Musisz wiedzieć, że dobre projekty nie powstają z dnia na dzień. Często, aby napisać dobry wniosek potrzeba wielu tygodni żmudnej pracy.

Sama procedura ubiegania się o dotacje nie jest skomplikowana, jednak dość łatwo jest popełnić mały błąd, przez który Twój wniosek może zostać odrzucony. Dlatego też warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy przypilnują, aby cały proces pozyskiwania dotacji przebiegał sprawnie i szybko.

Jak będzie przebiegać nasza współpraca?

mikrokonsultingEtapy współpracy między Tobą, a firmą Mikrokonsulting  właściciela serwisu RozwijamyFirme.pl przedstawiają się następująco:

Etap I. Odszukanie programu i ustalenie jakie dotacje są dla Twojej firmy najkorzystniejsze.

Wsparcie przedsiębiorstw przewidziane jest w ramach licznych programów i działań. Wiele z nich wyklucza się wzajemnie, przez co łatwo doprowadzić do sytuacji gdy weźmiesz jedną – mniej atrakcyjną dotację, którą jednocześnie pozbawi Cię możliwości starania się o inną, znacznie bardziej dla Ciebie korzystną. Nie w każdym przypadku za pieniądze z dotacji można zakupić określone rodzaje środków, takie jak towar, samochód, reklama itp. Są takie programy, w których jest to dozwolone, w innych nie.

Pierwszy krokiem z Twojej strony to opowiedzenie nam  o twojej inwestycji oraz tym czym się zajmujesz… a my znajdziemy dla  Twojej firmy odpowiedni program.

Etap II. Jeśli dobrze orientujesz się w tematyce dotacji unijnych i wiesz dokładnie, z jakiego programu chcesz pozyskać dotację, możemy pominąć pierwszy etap i od razu rozpocząć konkretne działania w celu pozyskania dotacji dla Twojej Firmy. Dlatego następnym krokiem jest podpisanie stosownej umowy o współpracy. Koszty związane z przygotowaniem odpowiednich dokumentów (wniosku, biznesplanu, analiz) umożliwiających aplikowanie o dotację jest uzależniona od programu unijnego, w którym Twoja firma może aplikować oraz kwoty dotacji, o jaką zamierzasz się starać.

Etap III. Za nasze usługi pobieramy wynagrodzenie w dwóch etapach, co zabezpiecza interesy obu stron, Twoje i nasze:

a) Opłata wstępna pokrywająca koszty przygotowania odpowiednich dokumentów (wniosku, biznesplanu, załączników) oraz niezbędnego doradztwa w zakresie realizacji danej inwestycji i pozyskania dotacji. Jej wysokość zależy od programu, w ramach którego wystartuje Twoja firma.

b) Prowizja, uzależniona od wielkości projektu. Zwykle jest to ok. 3–4,5% wartości przyznanej Twojej firmie dotacji. Z Prowizji Twoja firma rozlicza się dopiero po uzyskaniu decyzji o przyznaniu dotacji.

Przykład: Firma meblarska planuje inwestycje o wartości do 440 tys. zł. Koszt sporządzenia dokumentacji projektowej został oszacowany na poziomie 3,2 tys. zł (wysokość opłaty wstępnej ustalana jest indywidualnie w zależności od inwestycji). W momencie, gdy dotacja zostanie przyznana pobierana jest jeszcze prowizja 3,5% od otrzymanej dotacji.

Dotacja nigdy nie jest pewna na 100%, wnioski i biznes plany oceniają niezależne komisje, w których zasiadają ludzie, którzy z wiadomych tylko sobie powodów mogą negatywnie ocenić całe przedsięwzięcie. Nasze doświadczenie sprawia, że dotacje w ponad 75% przypadków udaje nam się pozyskać za pierwszym razem (w przypadku niektórych programów prawie 90%). Jeśli jednak z jakiegokolwiek powodu tak by się nie stało, bez żadnych dodatkowych opłat dokonamy odpowiednich korekt w dokumentacji, dzięki czemu możliwe będzie staranie się o dotację jeszcze raz.

nasze usługiEtap IV. W ramach podpisanej umowy wykonujemy dla Ciebie wszystko, co związane jest z przygotowaniem dokumentów pod dotacje (przygotowujemy biznes plan, wniosek oraz wszystkie wymagane załączniki), a także udzielamy Ci niezbędnych konsultacji, zarówno w kwestiach uzyskania dotacji jak i tych związanych z rozwojem i prowadzeniem własnej firmy. Cały projekt realizowany będzie przez wieloosobowy zespół projektowy firmy doradczej Mikrokonsulitng, właściciela serwisu RozwijamyFirme.pl. Nasza firma działa na rynku już osiem lat i w tym czasie pozyskaliśmy prawie 23,4 miliona złotych samych dotacji.

Etap V. Cały czas monitorujemy terminy naborów na konkretne programy, tak aby Twoja firma mogła jak najszybciej otrzymać dotację i podjąć planowane inwestycje.

Etap VI. Gdy otrzymasz pozytywną decyzję możemy także pomóc Ci w realizacji i rozliczeniu inwestycji.

Etap VII. Za wszystkie nasze usługi wystawiamy faktury VAT, dzięki czemu wpłacone nam pieniądze będzie można wrzucić sobie w “koszty” Twojej działalności. W niektórych programach można wykorzystać do tego celu dotację, dzięki czemu korzystanie z naszych usług może Cię de facto nic nie kosztować.

Jeżeli Twoja firma już jest zainteresowana współpracą możesz do nas napisać bezpośrednio na adres mejlowy: biuro(małpka)rozwijamyfirme.pl. Jeśli masz dalsze pytania, bądź jesteś zainteresowany/a ofertą to prosimy o kontakt:

Tel:  793 024 625

biuro(małpka)rozwijamyfirme.pl

Siedziba główna firmy

Mikrokonsulting

Kielecka 2/34  31-526 Kraków