Terminy naborów dla firm w małopolsce

Dziś podajemy wstępne terminy naborów, które będzie przeprowadzać Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości w swoim województwie. Instytucja będzie też przeprowadzać szereg różnych naborów, dlatego wybraliśmy część z przeznaczeniem dla firm:

terminyMCP

Źródło: http://mcp.malopolska.pl

Ogólnie przewiduje się jeden nabór na rok lub jeden nabór na całe działanie. Trzeba będzie uważać, aby nie przegapić swojego programu. W dodatku skoro są to działania na lata 2014-2020, a dziś mamy już listopad 2015 r., to jak to możliwe, że dopiero po dwóch latach ruszają programy unijne, które powinny być już dostępne w 2014 roku? Odpowiedź jest krótka: biurokracja.

Gwoli wyjaśnienia, jak łatwo zauważyć, część programów ma tryb konkursowy (nabór otwarty, czyli programy będą otwarte póki środki tudzież ich alokacja się nie skończy). Tryb zamknięty to z kolei nabór, który trwa np. od 15 stycznia do 15 lutego 2016, czyli wszyscy składają wniosek w danym okresie i program nie może zostać przedwcześnie zamknięty.

Terminy są podane w kwartałach, aby mniej więcej zaplanować ogłoszenie naboru w tym okresie. Każdy nabór będzie jednak ogłoszony z dokładną datą przewidzianą w danym kwartale.