Małopolski bon na innowacje ponownie już wkrótce

Małopolski bon na innowacjePierwszy nabór Poddziałania 1.2.3 Bony na innowacje dla małopolskich firm, w nowej perspektywie 2014-2020, został zamknięty 22 stycznia 2016 roku o godzinie 15. Jak podaje MCP łączna liczba wniosków, która została złożona za pośrednictwem elektronicznego systemu e-RPO w trakcie trwania naboru, wyniosła 153, przy czym ta liczba obejmuje 10 wniosków wycofanych z konkursu. Małopolscy przedsiębiorcy, którzy w tym działaniu aplikowali o uzyskanie dofinansowania w formie małego lub dużego bonu na innowacje, z niecierpliwością oczekują na wyniki.

Dla tych małopolskich przedsiębiorców, którzy z  jakichś względów nie zdążyli wystartować, bądź też dopiero teraz mają pomysł, który może uzyskać dofinansowanie w tego typu działaniu, mamy dobrą wiadomość. Otóż w II kwartale 2016 roku jest jeszcze planowany  nabór w Poddziałaniu 1.2.3 Bony na innowacje, który realizuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (MRPO 2014-2020).

Małopolski bon na innowacje w pierwszym naborze, który właśnie został zamknięty, przysporzył  aplikującym firmom dużo kłopotów. Chodziło o aspekt składnia wniosku. W ogłoszeniu o naborze napisano, że wniosek należy złożyć w formie elektronicznej (to nie odbiegało jeszcze od normalnej praktyki). Natomiast nie napisano tam, że należy przy jego składaniu użyć bezpiecznego elektronicznego podpisu. Należy zaznaczyć, że co prawda wzmianka o tym fakcie znalazła się w Regulaminie korzystania z Systemu e-RPO, ale jednak kto za każdym razem czyta tego typu wytyczne ? Także chcemy zwrócić uwagę, że z chwilą ogłoszenia naboru powinno być wyraźnie napisane o nowych wymogach składania aplikacji. Serwis RozwijamyFirme wyraża nadzieję, że więcej podobna niedogodność nie wystąpi.

Małopolski bon na innowacje

Warto aplikować w tym konkursie o dotacje na badania w formie małego lub dużego bonu na innowacje, a wyniki otrzymanych badań wdrożyć wnioskując o dofinansowanie w ramach właściwych do tego działań.

Więcej na temat tego na co można konkretnie pozyskać dotacje w Poddziałaniu 1.2.3 w artykule Bony na innowacje.